Dlaczego strona internetowa jest ważna?

Start » Dlaczego strona internetowa jest ważna?
Dlaczego w dzisiejszych czasach warto mieć stronę internetową?

Dlaczego strona internetowa jest ważna?

Nie masz przekonania czy i dlaczego strona internetowa jest ważna? Że może się nie przyda? Że nikt nie będzie nią zainteresowany? Bardzo się mylisz. Dostęp do internetu jest obecnie powszechny. I stał się dla ponad połowy Polaków:

– naturalnym, pierwszym miejscem komunikowania się z innymi,

zdobywania informacji,

poszukiwania i korzystania z usług,

robienia zakupów.

Internet zastąpił sklepy, oddziały banków, ale również funkcję encyklopedii, biblioteki, czy kina.

Wypiera skutecznie kolejne funkcje telefonu.

Cokolwiek robisz, znajdzie się ktoś, kto będzie chciał się o tym dowiedzieć. Pod warunkiem że Twoja strona będzie dobrze widoczna w sieci.

Dlaczego strona internetowa jest ważna dla każdej firmy?

Wcale nie musisz działać w e-commerce, by odczuć korzyści z posiadania strony internetowej. Posiadanie stront www jest ważne obecnie dla wszystkich usługodawców. Możesz być fryzjerem, piekarzem, właścicielką drogerii lub bistro. Aby Cię znaleziono, musisz zaistnieć w sieci. I tam proponować swoje produkty i usługi. Pomyśl, ile osób przechodzi dziennie ulicą, gdzie pracujesz? Ile spośród nich zauważy Twój lokal? A ile osób nie przejdzie nią nigdy, bo nie wie o istnieniu Twojej firmy?

Strona internetowa jest niezbędnym narzędziem pracy każdej firmy
Brak strony internetowej to niewykorzystany potencjał

Wg badań przeprowadzonych przez Xevin Consulting, dla 80% ankietowanych internet to podstawowe źródło informacji. To oznacza, że jeśli nie ma czegoś w sieci, to coś nie istnieje. Twoi potencjalni kliencie są w internecie. Często, gdy nawet realnie przechodzą koło Ciebie po ulicy. Czy nie tak jest na co dzień?

Jaką funkcję pełni strona internetowa?

  • Informuje – dzięki niej potencjalni klienci mogą poznać oferowane przez Ciebie usługi lub produkty.
  • Promuje – jest widoczna 24 godziny na dobę.
  • Reklamuje – to nowe możliwości dla działań marketingowych.
  • Buduje wizerunek marki – firma staje się bardziej rozpoznawalna i wzbudza większą wiarygodność.
  • Ułatwia kontakt – na stronie znajduje się lokalizacja firmy oraz dane kontaktowe.
  • Upowszechnia informacje – możesz promować stronę na cały region, kraj, a nawet kontynent. Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie.

Co powinna zawierać dobra strona WWW?

Responsywność

Tylko co trzecia polska firmowa strona internetowa jest responsywna. Kiedy strona www jest responsywna? Kiedy dobrze wyświetla się na ekranie każdej wielkości. I nie ma znaczenia, czy będzie to ekran laptopa, tabletu, telefonu, czy komputera stacjonarnego. Na każdym będzie wyglądać równie atrakcyjnie. I będzie łatwa w użytkowaniu.

Takie strony wybierają najchętniej odbiorcy. I tylko responsywne strony internetowe wyświetlają się wysoko w wyszukiwarkach.

Atrakcyjność

Strona www musi być atrakcyjna pod kątem zawartości. A zawarte w niej teksty muszą być unikatowe. Tu nie ma drogi na skróty. Jeśli wkleisz nie swój tekst, widoczność strony w wyszukiwarkach pogorszy się.

I co oczywiste, również atrakcyjna wizualnie. Odróżniać się. Przykuwać uwagę. I być jak najprostsza w użytkowaniu. By prowadziła klienta po nitce do kłębka, czyli sięgnięcia po telefon. Kliknięcia przycisku “kupuję”. Lub dokonania rezerwacji.

15 pierwszych sekund na stronie www decyduje, czy klient zostanie na niej, czy poszuka konkurencji. Warto zatrzymać jego wzrok na dłużej. Więcej informacji o tym co powinna zawierać dobra strona internetowa znajdziesz na naszym blogu.

Brak strony internetowej wpływa na wiarygodność firmy

Jeśli nie ma firmy w internecie, staje się podejrzana. Bo dlaczego ktoś nie chce dotrzeć do większej grupy odbiorców? Co ma do ukrycia, że nie podaje powszechnie swojego adresu? Ani numeru telefonu? Pytania się mnożą, a Twój biznes traci.

Decydując się na własną stronę internetową, warto zrobić to naprawdę profesjonalnie. Zapraszamy Cię do współpracy. Stworzymy dla Ciebie własne, wyjątkowe miejsce w internecie. Wybierzemy najlepszą domenę – adres strony www. Nauczymy Cię podstaw marketingu internetowego. Twój sukces jest naszym sukcesem.

Poznaj naszą ofertę. Projektujemy strony internetowe. Tworzymy sklepy internetowe.

Zajmujemy się pozycjonowaniem SEO.