Jaki hosting dla WordPress? – nasz wybór

Start » Jaki hosting dla WordPress? – nasz wybór
Jaki hosting dla WordPress? - nasz wybór

Jaki hosting dla WordPress? – nasz wybór

WordPress to najpopularniejszy system do tworzenia stron i portali internetowych. Większość stron i sklepów internetowych, z których korzystasz, została zbudowana właśnie w tym systemie.

Ze środowiska WordPress korzystamy i my przy wszystkich naszych projektach. Zaznaczając, że nie korzystamy z jego szablonów. Każda nasza strona jest autorską kreacją agencji.

WordPress słusznie od lat cieszy się także uznaniem wśród twórców blogów o różnej tematyce. Jest prosty w obsłudze. Bardzo intuicyjny. Daje mnóstwo różnorodnych możliwości (tu kłaniają się wcześniej wspomniane szablony).

Aby,

– cieszyć się w pełni możliwościami tego systemu,

– łatwo optymalizować jego aktualizację,

warto wiedzieć jaki hosting dla WordPress wybrać.

Co to jest hosting?

Jest to rodzaj wirtualnej “szafy”, miejsce, w którym przechowywana jest zawartość strony internetowej oraz poczty elektronicznej. Jest to jeden z dwóch koniecznych wyborów, które musisz dokonać przed stworzeniem każdej strony www. Wybrać i wykupić hosting. I wybrać i wykupić domenę (czyli adres strony).

Usługi hostingowe oferowane na rynku posiadają różne parametry oraz różną specyfikację. Dzięki temu każdy może dobrać hosting do swoich potrzeb, możliwości i preferencji. Jednak bardzo często osoba decydująca się na swoją stronę www nie ma pojęcia, jaki rodzaj hostingu potrzebuje. A co dopiero, jaki hosting wybrać. W takich sytuacjach warto poradzić się firm, które budują strony internetowe na co dzień. I które pomogą dobrać idealny hosting dla Ciebie.

Jaki hosting dla WordPress?

Hosting dla WordPress jest niekwestionowanym numerem 1 na rynku usług hostingowych. Praktycznie każda firma hostingowa oferuje usługi zoptymalizowane pod kątem wymagań systemu WordPress. Co de facto nie ułatwia wyboru. By trochę przybliżyć Ci kryteria doboru hostingu, przyjrzyjmy się co oferuje rynek:

Jaką firmę wybrać szukając hostingu dla WordPress?

Stosunek jakości do ceny jest tu kwestią kluczową. Co oferuje i za ile jaka firma to podstawowe kryterium. Zanim podejmiesz decyzję, dowiedz się, czy proponowany hosting:

 • Posiada dyski SSD NVMe – zapewniające bardzo szybko dostęp do danych. Jeśli połączone są z mechanizmem bazodanowym Percona, to jeszcze lepiej.
 • Gwarantuje LiteSpeed + LS Cache — specjalistyczne oprogramowanie dedykowane WordPress
 • Obsługuje PHP w wersji 8.X i wyższych (wersja 7.4 jest rekomendowana przez WordPress.org). Uwaga! Jeśłi firma hostingowa pobiera opłatę za wesję niższą niż 7.4. unikamy jej jak ognia.
 • Posiada i obsługuje bazę danych MySQL MariaDB w wersji 10.4
 • Oferuje darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt — system zabezpieczeń, którego obecność gwarantuje “kłódka” przy adresie strony internetowej.
 • W pakiecie hostingowym posiada bezpłatny back-up strony.

Czym kierować się przy wyborze hostingu?

Równie ważna, jak zaplecze techniczne hostingu, jest jakość jego usług. Bezawaryjność i szybkość w przypadku wykrycia jakiegoś problemu są kluczowe. Z pozoru wszystkie hostingi posiadają podobną ofertę usług, dostępną w dostosowanych do potrzeb klienta pakietach.

Jest jednak jeszcze kilka parametrów, ważnych przy wyborze odpowiedniej opcji. Dobra firma oferująca usługi hostingu gwarantuje:

 • Szybki i pomocny support — zespół złożony ze specjalistów WordPress.
 • Zespół programistów, którzy sprawują pieczę nad wieloma witrynami WordPress.
 • Wysokie parametry wydajności: pamięć RAM, ilość procesów PHP, ilość rdzeni procesora.
 • Możliwość ingerencji w limity świadczone w ramach hostingu – ważne są zwłaszcza: max_execution_time, memory_limit, post_max_size, upload_max_filesize.
 • Brak limitu ilości odwiedzin stron WordPress.
 • Darmowe kopie zapasowe plików dostępnych na FTP i baz danych.

Ile kosztuje dobry hosting?

Ceny hostingów są zróżnicowane. Duże i popularne firmy są zazwyczaj najdroższe. Oferują często pakiety hostingowe, wykorzystując niewiedzę klientów i braku orientacji na rynku.

Zdecydowanie lepiej sprawdza się współpraca z mniejszą firmą, która obsługuje mniej klientów, ale z większą dbałością o jakość. Jednocześnie zazwyczaj oferuje pakiety hostingowe nawet kilkukrotnie tańsze niż firmy znane ze spotów reklamowych.

Za to każda firma oferuje bardzo atrakcyjne ceny pierwszego roku abonamentu. Dlatego, zamiast dać się złapać na przysłowiową “złotówkę za rok”, warto sprawdzić, ile taka usługa będzie nas kosztować w latach kolejnych. Tu różnice są zaskakująco duże. I może się okazać, że rzeczona złotówka kosztuje nas kilkukrotnie więcej niż średnia cena abonamentu rocznego na rynku.

Polecany hosting WordPress — wybór GorillaWeb

Nasz wybór to Cyber_Folks. Firma zapewnia kompleksową obsługę oferując:

 • domeny,
 • web hosting,
 • serwery VPS,
 • serwery dedykowane
 • certyfikaty SSL

Obecnie obsługuje ponad 45 tysięcy klientów i dostarcza usługi w atrakcyjnych cenach. W ofercie Cyber_Folks znajdują się pakiety dla firm i użytkowników indywidualnych. A zdecydowanym atutem tej agencji jest jakość obsługi klienta. Pracownicy serwisu to specjaliści, a nie klasycznie pracownicy infolinii. Co zdecydowanie przyspiesza i ułatwia współpracę. Na korzyść firmy przemawia również kilka kanałów komunikacyjnych, które oferuje swoim klientom. Z supportem można kontaktować się za pomocą live chata, infolinii lub poczty elektronicznej. Które są, co nie jest wcale takie oczywiste, na bieżąco obsługiwane.

Hosting WordPress — cena!

Firma Cyber_Folks oferuje 4 podstawowe pakietu hostingowe dla WordPress. Według nas optymalną opcją jest pakiet “wp_UP!”, który stanowi idealnym kompromis ceny w stosunku do jakości i ilości oferowanych usług. Ten hosting oprócz obsługi strony internetowej poradzi sobie również ze średniej wielkości sklepem internetowym opartym o WordPress + WooCommerce.

Pakiety hostingowe dla WordPress od Cyber_Folks:

Ile kosztuje hosting dla WordPress?
*ceny zawarte na zrzucie ekranu dotyczą cen aktualnych na dzień 21.12.2022 r.

Ale to nie wszystko. Korzystając z naszego polecenia otrzymujesz aż 10% rabatu na cenę netto hostingu:

Polecany hosting WordPress

Dotarłeś do końca artykuły, a pytań zamiast mniej, masz jeszcze więcej? Nie masz czasu, ochoty, wiedzy, by się zabrać do wyboru i konfiguracji hostingu? Skontaktuj się z nami – chętnie zrobimy to za i dla Ciebie!